دیسک های ترمز خودرویی هیدیکا عموما" در 2گروه دیسک های ترمز معمولی و دیسک های ترمز اسپرت یا سوراخ دار تولید می شوند. برای هر یک از 2گروه دیسک ترمز تولیدی هیدیکا 3دسته کیفی یا 3نوع دیسک بر اساس استانداردهای روز جهانی تولید می شود. در واقع دیسک های ترمز هیدیکا با تنوع بالا تا سطح 6محصول برای هر خودرو برای اولین بار در کشور امکان انتخاب متنوع برای شما مشتریان را به ارمغان آورده است.
تفاوت کیفی 6 تیپ محصول دیسک ترمز هیدیکا بر اساس ارتقاء سطح کیفی تولید و بکارگیری فناوری های روز دنیا رقم خورده است. آنچه مسلم است این روزها با محدودیت های بسیاری که در زمینه تولید قطعات با کیفیت در کشور وجود دارد، مجموعه هیدیکا 2نوع دسته محصول را برای تولیدات دیسک ترمز خودرو انتخاب نموده که شامل دیسک های ترمز معمولی و اسپرت(سوراخ دار) خودرو می باشد.
دیسک های ترمز ساده یا معمولی به عنوان محصولاتی در حد استاندارد برای این قطعه تعریف شده که برای استفاده در شرایط عادی و نرمال در فرآیند ترمزگیری مناسب هستند ولی در ادامه راه دیسک های ترمز اسپرت با هدف بهبود فرآیند خنک کاری دیسک در ترمزگیریهای مکرر یا شرایط دمایی خاص(گرمای زیاد) به کمک طراحی سوراخ های خنک کننده و مسیرهای گردش هوا و عملیات خنک کاری محصولی بهینه را رقم زده است.
در این میان مجموعه هیدیکا سعی دارد علاوه بر تامین استانداردهای کیفی روز دنیا به کمک ظرفیت های موجود دیسک های ترمز با قابلیت رقابت جهانی را به عرصه ظهور برساند.

دیسک ترمز سطح کیفی A استاندارد جهانی: این دیسک در بالاترین سطح کیفی مواد و فرآیند تولید تهیه شده است. دیسک های ترمز سطح کیفی استاندارد جهانی A دارای بالاترین سطح کیفی فرمولاسیون مواد فلزی بکار رفته بوده و در فرآیند تولید از 2 فرآیند مازاد بهره برده و بواسطه آن تمایزی سرآمد نسبت به نمونه های استاندارد تولیدی موجود کشور کسب نموده است. دیسک ترمز سطحA در بالاترین طول عمر و مقاومت سایشی به سر می برد. دیسک های ترمز سطح A هیدیکا به عنوان یک دیسک ترمز تمام عیار می باشد که در ترمز گیری های شدید و مکرر قدرت خود را به رخ خواهد کشید.
دیسک ترمز سطح کیفیB عالی: این دیسک ترمز با بهره مندی از مواد استاندارد فلزی و 1 فرآیند مازاد تولیدی ایجاد شده می تواند پاسخی ممتاز برای رانندگان سخت پسند مهیا کند. دیسک ترمز سطح کیفیB یا سطح کیفی عالی برای آندسته از مشتریانی که در مصرف دیسک ترمز رایج سطح بازار دچار مشکل هستند و قصد خریدی بهینه در ابعاد فنی دیسک ترمز را داشته باشند یک پیشنهاد خرید جذاب خواهد بود.
دیسک ترمز سطح کیفیC یا خوب: دیسک های ترمز سطح کیفی خوب در فروشگاه هیدیکا به عنوان یک دیسک ترمز استاندارد تراز خودروسازی و کاملا" اقتصادی طراحی و تولید شده است. این دیسک ترمز تمامی فرآیندهای مورد نیاز تولید یک دیسک ترمز استاندارد را داشته و بدون هیچگونه ضعف یا کمبودی برای یک خرید مناسب اقتصادی پیشنهاد می شود.

از مهمترین مزیت ها و امتیازات دیسک های ترمز هیدیکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شکست ناپذیر بودن(نشکن) دیسک های ترمز تحت تاثیر شدیدترین تنش های رانندگی؛
  • مقاومت به سایش بالا و متناسب با استانداردهای روز دنیا در صنعت قطعه سازی؛
  • بهره مندی از تکنولوژی های دقیق و با کیفیت متالوژی و علم مواد جهت ارتقاء سطح کیفی قطعات؛
  • ممتاز سازی ظاهر دیسک های ترمز متفاوت با آنچه تا امروز در سطح بازار قطعات خودرو ایران مشاهده شده است؛
  • بهره مندی از تست های کارکردی و عملکردی محصول مبتنی بر ابزارهای کلاس جهانی نظیر تست شتابدار و ... .
  • سایر ویژگی های منحصربفرد دیسک های ترمز هیدیکا نظیر شیار عمر، مکانیزم خنک کنندگی منحصربفرد و ...

شیار عمر
دیسک های ترمز هیدیکا برای اولین بار متناسب با دوره عمر استاندارد دیسک ترمز شیار طول عمر را طراحی نموده است. شیار دیسک ترمز بر روی سطح تماس دیسک با لنت ترمز تعبیه شده تا مشتریان در زمان تعویض لنت ترمز با کنترل عمق این شیار و در صورت حذف آن اقدام به تعویض دیسک ترمز قبل از بروز خطر نمایند.
آنچه در این میان مهم است اینکه هر دیسک ترمز بر حسب استانداردهای روز جهانی تا محدوده معینی از سایش بایستی تعویض گردند تا سیستم ترمز به عنوان یکی از مهمترین عناصر ایمنی خودرو خطر آفرین نگردد. این ابتکار در دیسک ترمز هیدیکا با هدف حذف اظهار نظرهای غیرفنی و جلوگیری از بروز خطای انسانی در تشخیص پایان یافتن عمر دیسک ترمز می باشد.