قطعات و لوازم مصرفی مورد نیاز تعویض دیسک و صفحه خودرو
 آنچه این روزها دغدغه تیم فروش در مجموعه قطعات خودرویی هیدیکا شده و نظر ایشان را به خود جلب کرده اینکه:
مشتریانی که قصد تعویض دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ خودرو خود را دارند و زمانی که بعد از خرید کیت کلاچ از فروشگاه هیدیکا به تعمیرگاه مراجعه می نمایند جهت خرید برخی قطعات مصرفی جانبی توسط تعمیرگاه به فروشگاه لوازم یدکی ارجاع داده می شوند و علاوه بر اینکه زحمت گشتن در سطح شهر جهت تامین قطعات را متقبل می شوند بایستی برخی از این قطعات حداقلی را به قیمت های نجومی و بعضا" بی کیفیت تهیه کنند که تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی تعویض دیسک و صفحه خودرو خواهد داشت.
در ادامه مهمترین قطعات عمومی مصرفی را معرفی تا شما مشتریان عزیز قبل از هر خریدی با آنها و تاثیراتشان در این فرآیند فنی آشنا شوید.

قطعات عمومی مصرفی زمان تعویض مجموعه دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ خودرو:
1- کاسه نمد پلوس
2- قیفی گیربکس
3- کاسه نمد ماهک دنده
4- ماهک دنده
5- واسکازین
6- فلایویل


همانطور که گفته شد این قطعات عمومی هستند یعنی در بعضی خودروها برخی از این قطعات بدون کاربرد بوده لذا تامین آنها ضرورتی ندارد. کارشناسان فنی بخش فروش در مجموعه قطعات خودرویی هیدیکا همواره سعی می کنند در زمان ثبت سفارش مجموعه دیسک و صفحه خودرویی مشاوره لازم جهت تامین قطعات عمومی و مصرفی را به خریداران داده تا مشکلات عنوان شده را برای ایشان را به حداقل برسانند ولی از آنجا که فروش چنین قطعاتی منجر به بروز تفکر اشتباه مبنی بر سودجویی می شود در این مقاله به ابعاد آن پرداخته ایم.
حال باید بدانید هرگونه قفلت در تهیه قطعات مصرفی عمومی بعضا" موجب روغن ریزی خودرو در مدت کوتاه و یا کاهش عمر مجموعه گیربکس بدلیل استفاده از روغن های واسکازین ضعیف خواهد شد و در نهایت برای رفع عیوب بوجود امده بایستی در مدت کوتاهی مجددا" اجرتی بابت رفع آنها به تعمیرگاه بپردازید.
حقیقت زننده ای که بابت این قطعات وجود داشته و بایستی به آن اشاره کنیم اینکه برخی فروشگاه ها یا بعضا" تعمیرگاه ها قطعه اصلی یعنی دیسک و صفحه و بلبرینک کلاچ را با قیمت منطقی و خوبی عرضه می کنند ولی قطعات عمومی جانبی را به جهت سودجویی با قیمت چندین برابری عرضه می کنند و بدلیل نازل بودن قیمت آنها مشتریان ما از آن غافل می شوند.
لذا توصیه داریم حتما در زمان خرید کیت کلاچ خودرویی خودتان قطعات عمومی نظیر کاسه نمدها را از بهترین برندها و با اصالت در عین قیمت منصفانه تهیه تا کلاه بزرگ سرمان نرود.