منو
سبد خرید

جستجوی سریع قطعات خودرو

جلوبندي و كمك فنر

جلوبندی خودرو: قسمت زیرین جلوی خودرو جلوبندی نامیده می شود.
وظیفه جلوبندی: تعلیق یا خوش دستی (هندلینگ) خودرو در چاله ها، دست اندازها و پیچ های جاده می باشد. جلوبندی تاثیر زیادی در جذب ضربه‌های وارده به کابین دارد.
قطعات تشکیل دهنده: جلوبندی از قطعات مختلفی مانند میل موجگیر، میل تعادل، طبق، سیبک فرمان، سیبک مفصل، سیبک تعادل، سگ دست، شغال دست، ضربه گیر، بوش، کمک فنر، فنر لول، سیستم فرمان، دستگاه تعلیق، اکسل، رام موتور و ...تشکیل شده است.

آسیب ها و اشکالاتی که ناشی از مشکلات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو می باشد:
لرزش فرمان خودرو
ممکن است به دلیل آسیب‌دیدگی و یا شل بودن کمک‌فنر باشد که با وارد شدن به ناهمواری‌ها با صدا همراه خواهد شد.
انحراف داشتن فرمان، سگ دست خودرو خود را کنترل کنید.
گیجی خودرو، باید سیستم تعلیق، فنر و کمک فنرها را بررسی کنید. هنگام شل بودن میل تعادل سر و صدایی در اثر برخورد آن با بخش‌های دیگر ایجاد می‌شود که در ادامه گیجی خودرو را به همراه خواهد داشت.
سر و صدای بسیار بد هنگام افتادن خودرو در دست اندازها، می تواند بیانگر این باشد که زمان تعویض سیبک فرمان است.
گیجی فرمان، سر و صدا و لاستیک سایی می تواند ناشی از خرابی بوش ها باشد. با جایگزین کردن بوش های معیوب با بوش های نو این مشکل برطرف می شود، البته اگر نیاز به تعویض کل طبق نباشد.
سفت بودن فرمان خودرو، این عیب ممکن است ناشی از جلوبندی و جعبه فرمان خودرو و یا مشکلاتی در قسمتهای دیگر خودرو مانند خرابی بوش های جعبه فرمان، سائیدگی غیرعادی لاستیک، فشار باد لاستیک ها، خرابی چهار شاخ فرمان و...  باشد.

در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی هیدیکا دسته بندی جلوبندی و کمک فنر به چهار زیرمجموعه قطعات مصرفی جلوبندی، کمک فنر، فنر لول و رام موتور تقسیم شده است. شما می توانید پس از عیب یابی خودرو خود از طریق مراجعه به تعمیرکار و یا مشاوره با کارشناسان فنی هیدیکا، با مراجعه به دسته بندی مربوطه و مشاهده تصویر، مارک، توضیحات، قیمت و درصد تخفیف هر قطعه خرید خود را ثبت کنید.